L-arginina

L-arginina

L-Arginina Kwas L-2-Amino-5-guanidynowalerianowy C6H14N4O2 Wzór wt 174.20 CAS: [74-79-3] OPIS L-arginina występuje w postaci białych kryształów lub białego krystalicznego proszku. Jest rozpuszczalny w wodzie, nierozpuszczalny w eterze i trudno rozpuszczalny w alkoholu. Jest silnie zasadowy, a jego solu ...

Szczegóły produktu

L-arginina

Kwas L-2-amino-5-guanidynowalerianowy


C6H14N4O2

Wzór wt 174.20

CAS: [74-79-3]


OPIS

L-arginina występuje w postaci białych kryształów lub białego krystalicznego proszku. Jest rozpuszczalny w wodzie, nierozpuszczalny w eterze i trudno rozpuszczalny w alkoholu. Jest silnie alkaliczny, a jego roztwory wodne absorbują dwutlenek węgla z powietrza.


Funkcja Składniki odżywcze.


WYMAGANIA

Identyfikacja Widmo absorpcyjne w podczerwieni próbki wykazuje względne maksima przy tych samych długościach fali, co widma typowe, jak pokazano w części dotyczącej widm w podczerwieni, przy użyciu tych samych warunków testowych, które zostały tam określone.


Oznaczenie Nie mniej niż 98,5% i nie więcej niż 101,5% C6H14N4O2, obliczone na podstawie suchej masy.

Ołów Nie więcej niż 5 mg / kg.

Strata przy suszeniu Nie więcej niż 1,0%.

Obrót optyczny (specyficzny) [a] 20 °: Między + 26,0 ° i

+ 27,9 °, obliczone na podstawie suchej masy; lub [a] 25 °: Między

+ 25,8 ° i + 27,7 °, obliczone na podstawie suchej masy.

Pozostałość po zapłonie Nie więcej niż 0,2%.


TESTY

Test Rozpuścić około 200 mg próbki, dokładnie odważonej, w 3 ml kwasu mrówkowego i 50 ml lodowatego kwasu octowego, dodać 2 krople fioletu krystalicznego TS i miareczkować 0,1 N kwasem nadchlorowym do zielonego punktu końcowego lub do momentu zniknięcia niebieskiego koloru całkowicie. Każdy mililitr 0,1 N kwasu nadchlorowego zużytego w teście jest równoważny 8,710 mg C6H14N4O2.


Przestroga: Obchodź się z kwasem nadchlorowym w odpowiednim wyciągu.

Ołów Określić zgodnie z testem limitu ołowiu, dodatek IIIB, używając roztworu próbki przygotowanego zgodnie z zaleceniami dla związków organicznych i 5 µg jonów ołowiu (Pb) w kontroli. Utrata przy suszeniu Określić zgodnie z opisem w rozdziale Utrata przy suszeniu, dodatek IIC, susząc próbkę w temperaturze 105 ° przez 3 godziny.

Obrót optyczny (specyficzny) Określ zgodnie z opcją Optical (Specific) Rotation, dodatek IIB, stosując roztwór zawierający 8 g wcześniej wysuszonej próbki w wystarczającym 6 N kwasie solnym, aby uzyskać 100 ml.

Pozostałość po zapłonie Określić, jak zalecono w części Pozostałość po zapłonie, dodatek IIC, zapalając próbkę 1 g.


Pakowanie i przechowywanie Przechowywać w dobrze zamkniętych, odpornych na światło pojemnikach.


Hot Tags: L-arginina, środki farmaceutyczne, materiał, zdrowie, opakowanie, żywność, zniżka, cena, w magazynie, bezpłatna próbka

Zapytanie

You Might Also Like